VYUŽITÍ STAFORDŠÍRSKÉHO BULTERIÉRA

Jak jsem již v úvodu zmínila, stafordšírský bulteriér je plemeno natolik všestranné, že je vynikajícím společníkem při jakékoliv aktivitě, kterou chce pán zrovna dělat. Mezi ně patří agility, mushing sporty, dogtrekking, coursing, dogdancing, dogfrisbee, obedience, sportovní kynologie či lovecký výcvik. Velmi úžasní jsou tito psi v Bull Terrier sportech, kde ukazují svou vytrvalost, houževnatost, zapálení pro věc a samozřejmě při tomto vyžití upotřebují svou sílu a každičký sval na těle. Taktéž i pro některé překvapivě (z důvodů předsudků o stafordšírském bulteriérovi jakožto krvelačné bestii, bojovému psovi) se velmi využívá toto plemeno v canisterapii, kde najde uplatnění nejen jako “hladící pes“, který svým úsměvem a hravýma očima rozzáří i zarputilého životního pesimistu a otevře srdce i těm, kteří v to už dávno nedoufali, ale také i jako polohovací pes většinou pro děti s určitým tělesným handicapem.

Samozřejmostí je u pejska s průkazem původu i možnost navštěvovat výstavy psů, které se v dnešní době těší stále větší oblibě.

A věřte, že i když si stafordšírského bulteriéra budete pořizovat jakožto domácího mazlíčka, brzy se z něj stane právoplatný člen rodiny. To totiž ani jinak nejde. Je to pes, který po vašem boku bude dělat cokoliv, ať už jste starší nebo mladší, ať už jste sami nebo rodiny s dětmi, bude ležet ve vašich nohách, když se vám zrovna bude chtít lenošit, půjde s vámi na dlouhou procházku, když budete mít chuť nadýchat se čerstvého vzduchu, s velkou oddaností vás bude doprovázet na cestě vstříc jakémukoliv dobrodružství. Velkým benefitem je, že nesmírně miluje děti, ke kterým je velmi citlivý, předvídavý, tolerantní. Kombinace všech těchto jeho vlastností z něj dělá naprosto všestranného společníka, po jehož boku kolem sebe uvidíte neustále usměvavého psího kamaráda, který vám zvedne náladu, když uzná za vhodné, že se cítíte špatně či se k vám přitiskne vždy, když se budete cítit sami.